Irena Pacholewska-Urgacz

radca prawny

Jestem radcą prawnym, moda to moja wielka pasja. A ten blog to połączenie tych dwóch światów.
[Więcej >>>]

Umów się na konsultację

O mnie

Nazywam się Irena Pacholewska-Urgacz. Z wykształcenia jestem radcą prawnym i od wielu lat wspieram przedsiębiorców w prowadzeniu własnych biznesów. Przez ponad 10 lat pracowałam w topowych polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, a od 2018 r. prowadzę własną kancelarię Law First. Stacjonarnie działam w Katowicach, a online pracuję dla klientów z całej Polski i nie tylko.

Prawo zajmuje sporą cześć mojego życia, ale nie całość. Jedną z moich pasji jest moda. Odkąd pamiętam uwielbiam rysować i projektować ubrania. Jako dziecko całymi dniami razem z kuzynkami bawiłam się w prowadzenie własnej marki modowej. Nasze Barbie były najbardziej chic w całej okolicy ;-). Uwielbiałam nosić stroje mojej mamy z lat ‘60 i ‘70, a prawdziwą miłością darzyłam kapelusz po dziadku. Teraz byłyby to perełki vintage, ale w czasach, gdy królowała moda na dresy z kreszu (kto to jeszcze pamięta ;-)), moich wyborów modowych jakoś nikt za bardzo nie doceniał. Z każdej podróży przywoziłam kolejne egzemplarze Vogue’ów, a moja biblioteczka ugina się od książek o historii mody i o projektantach.

Dorosłam, skończyłam studia prawnicze, zostałam radcą prawnym. Prawo mocno pochłonęło mnie na wiele lat i czasu na pasję miałam zdecydowanie mniej. Ale w tyle głowy zawsze miałam moją miłość do mody, i zastanawiałam się, jak mogłabym to połączyć z moją pracą. Jakiś czas temu na swojej ścieżce zawodowej zetknęłam się z branżą fashion. Pracując dla niej pomyślałam, że właśnie to jest idealny mariaż prawa i mody, czyli mojej pracy i pasji.

Postanowiłam podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem zdobytym jako radca prawny z ludźmi, które tego bardzo potrzebują, czyli wami – właścicielami brandów modowych. I tak w mojej głowie zrodził się pomysł na blog dla branży modowej, a jego owocem jest  Moda na prawo.

***

Oto najciekawsze artykuły w blogu, od których warto zacząć jego lekturę:

Tworzysz markę modową? O tych 5 rzeczach koniecznie musisz pamiętać na starcie.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli sprzedajesz przez Internet

Skład materiału na metce

Umowa z influencerem

Zwrot ubrań w sklepie

***